TurkCoder.TK
Neden Süt Ürünlerini Tüketmeliyiz ? - Kuşmer Süt Ürünleri
03263443640

Sosyal Medyada Biz}

Neden Süt Ürünlerini Tüketmeliyiz ?

Neden Süt Ürünlerini Tüketmeliyiz ?

Süt ürünleri yüksek kalitede protein içerir. Süt tüm temel amino asitlere sahiptir, bu nedenle bir protein deposu olarak et ve balık kadar iyidir.Bir bardak süt veya 30 gr peynir 8 gr protein sağlar.

Süt, yiyeceklerin bir enerji kaynağına dönüştürülmesinde gerekli bir B vitamini olan mükemmel bir riboflavin kaynağıdır. 225 gram bardak süt ya da bir fincan yoğurt bu besin için günlük ihtiyacınızın %25 ini sağlamanıza yardımcı olur.

Süt, yoğurt ve peynir vücudumuz için gerekli en iyi kalsiyum kaynaklarıdır. Kalsiyum kemik kütlesinin oluşumuna ve ana kemik yoğunluğuna yardımcı olur. Bunun için, osteoporozu önleyen önemli bir yiyecektir.

Süt ve süt ürünleri, kalsiyumun optimal emilimi ve kemik mineralizasyonu için gerekli bir besin olan D vitaminini içinde bulundurur. 225 gram süt içerisinde günlük almanız gereken D vitamininin %25’i mevcuttur.

Günde bir kase yoğurt bağışıklık fonksiyonlarını artırır ve soğuk algınlığı ve tekrarlama sıklığının azalmasına, ateş ve diğer enfeksiyonlara karşı daha dirençli olmamıza oldukça fazla fayda sağlar.

Süt içeriğinde bulunan besin yoğunluğu açısından en yoğun olan besinlerden biridir. Protein, kalsiyum, fosfor, potasyum, D vitamini, A vitamini, riboflavin, B 12 vitamini ve karbonhidratları içerir.

27 Mart 2016
387 kez görüntülendi